1) Zabawa plastyczna – Pierwsze bazie.
Dla każdego dziecka: wazon narysowany przez N., kolorowy papier, szare gazety, plastelina biała, nożyczki, klej. Każde dziecko przykleja na kartce wazon wycięty po liniach narysowanych przez Rodzica, na wazonie przykleja paski papieru wydarte z szarych gazet (gałązki); dokleja po obu stronach gałązek z białej plasteliny niewielkie owale – bazie. Dzieci oglądają powstałe prace; przeli-czają gałązki w wazonach; określają, kto ma ich najwięcej.
2) Oglądanie obrazków. Omawianie etapów rozwojowych żaby.
Kończenie rysowania żab według wzoru. Kolorowanie ich. (Załącznik 5)
3) Ćwiczenie oddechowe – Łąka wiosną.
Dla dziecka: kolorowy kwiatek z bibuły, zielona kartka, słomka.
Dziecko z rodzicem zajmują miejsca przy stolikach. Przed każdym na stoliku leżą wycięte z bibuły kolorowe kwiatki oraz zielona kartka – łąka. Zadaniem zawodników jest przeniesienie jak największej liczby kwiatków na swoją łąkę za pomocą słomki.
4) Zapoznanie z budową motyla
Pokazujemy dziecku zdjęcie motyla i omawiamy budowę motyla.
„Ciało motyla jest zbudowane z trzech części: głowy, tułowia i odwłoka. Na głowie motyl ma parę oczu, parę czułków oraz ssący aparat gębowy. Tułów składa się z trzech segmentów, na których znajdują się trzy pary odnóży. Od tułowia odchodzą dwie pary skrzydeł pokrytych łuskami.
5) Oglądanie obrazka sasanki.
Powtarzanie jej nazwy. Dorysowywanie brakujących części sasanki na kolejnych rysunkach.
Oglądanie obrazków przedstawiających, jak rozwijała się sasanka. Określanie, czego potrzebują sasanka i inne rośliny, żeby się rozwijać. (Załącznik 6)